TOP 3 nejbizarnější vymáhání dětských dluhů: Zdravotní pomůcka jako příčina dětské exekuce

Dětské dluhy byly a jsou českou ostudou, která nemá v Evropě obdoby. Mezi exekucemi od obcí, nemocnic či dopravních podniků jsme se ale setkali i s opravdu velmi bizarními situacemi, které vedly k vymáhání exekucí po dětech. Potřebuje vaše dítě kompenzační pomůcku a vy jste v situaci, kdy ji nedokážete uhradit? Taková situace může mít za následek exekuci dítěte.

KAUZA

Podívejte se na rozsudek z ledna 2017, který ukazuje, jak Městský soud v Brně samosoudkyní rozhodl o tom, že žalovaný (dítě) je povinnen uhradit žalující straně, firmě Otto Bock ČR s.r.o., uhradit částku 5.749,00 Kč spolu s úrokem z prodlení ve výši 7,75 % ročně z částky 5.749,00 Kč od 24.5.2012 do zaplacení, to vše do tří dnů od právní moci rozsudku.

Co takovému rozsudku předcházelo? Žalovaný je handicapované dítě s potřebou speciální zdravotní pomůcky. Jakožto pojištěncovi bylo dítěti uhrazeno 21.000,00 Kč z celkové hodnoty 26.749,00 Kč, což byla částka speciálně vyrobeného dětského zdravotního kočárku. Rozdíl, tedy oněch 5.749,00 Kč (hodnota součásti kočárku, podvozku pro sedací ortézy Kimba) se nepodařilo zákonnému zástupci dítěte uhradit.

Firma přesto žalovala dítě, aby následně soud nařídil dítěti tuto „dlužnou“ částku i s úroky zaplatit.

Rozsudek - Kompenzační pomůcka pro handicapované dítě vede k dětské exekuci

ZA DĚTI BEZ DLUHŮ

SPOLEČNOST TADY A TEĎ, o.p.s. | sady Pětatřicátníků 27 | 301 00 Plzeň | Česká republika | © 2020 SPOLEČNOST TADY A TEĎ, o.p.s.